• 📷Koncoročné fotenie 🙂😉📷

-triedna fotka Líšky + fotenie s kamarátmi alebo individuálne fotenie

-fotenie TABLA pre predškolákov

Dňa 21.5.2024 📷

-triedene fotky ostatné triedy +fotenie s kamarátmi alebo individuálne fotenie

Na triedach prosím vyplniť počty a druh fotografií 🙂😉

• DARUJETE 2% DANE VAŠIM DEŤOM

• https://mshviezdoslavov.edupage.org/percenta2/ po rozkliknutí nájdete podrobné inštrukcie ako nás podporiť.

Tlačivá môžete odovzdať na triede p. učiteľkám.

Vopred ďakujeme 🥰🥰🥰

• FIFLIKANTI DEŤOM 24.4.2024 DOOBEDA

• Fidlikanti pre deti

Ahojte, voláme sa Jožko a Andrejko. Niekedy, keď máme chuť sa vrátiť v čase, oblečieme si pestrofarebné oblečeniea hráme našim malým ratolestiam veseléľudové detské pesničky. Chceme aby ste s nami spoznali slovenské tradičné ľudové nástroje (fujara, koncovka, drumbľa, gajdy, píšťalky, husličky, cimbal) tance, zvyky a hry. Vidíme sa :)

• Týždeň: Pracovných profesií v materskej škole

• Materská škola Hviezdoslavov s radosťou oznamuje úspešné zakončenie mimoriadneho podujatia s názvom "Týždeň pracovných profesií", ktoré sa konalo v týždni od 19. do 23. februára tohto roku. Tento týždeň bol venovaný predstaveniu rôznych povolaní našim najmladším, aby sa zoznámili s hrdinskými činmi a každodennou prácou tých, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou našej komunity.

S plným pracovným nasadením a s využitím edukatívnych prístupov sme privítali v našich priestoroch profesionálov z radov hasičov a záchranárov z Hviezdoslavova.

-Dobrovoľný hasičský zbor Hviezdoslavov

-Spolok červeného kríža Hviezdoslavov

Ako aj hasičov z Eliášoviec a policajtov z Dunajskej Stredy.

Tieto návštevy boli pre deti nielen zábavné, ale aj poučné. Mnohé detské oči žiarili nadšením a zvedavosťou pri pohľade na záchranné vozidlá a pri demonštrácií základných zručností týchto hrdinov v praxi.

Deti mali možnosť oboznámiť sa s dôležitými aspektmi práce hasičov a záchranárov, policajtov ako je dôležitosť tímovej práce, rýchlej reakcie a pripravenosti pomáhať iným. Bol to čas plný vzrušenia, keď si mohli vyskúšať hasičské prilby, sedieť vo vozidlách určených na záchranu životov a počuť príbehy od tých, ktorí každý deň riskujú svoje životy, aby pomohli iným.

Naši pedagógovia sú plní nádeje, že tieto interaktívne stretnutia podnietia v deťoch túžbu stať sa jedného dňa členmi týchto ušľachtilých profesií, ktoré sú nielen povolaním, ale skutočným poslaním. Veríme, že tieto skúsenosti pomôžu vytvoriť silné základy pre budúce rozhodnutia našich detí a že mnohé z nich sa stanú dospelými, ktorí budú slúžiť spoločnosti v jednej z týchto nevyhnutných a rešpektovaných profesií.

Chceli by sme vyjadriť našu vďaku všetkým zúčastneným profesionálom, ktorí si našli čas a prišli sa podeliť o svoje skúsenosti s našimi deťmi. Vaša ochota a nezištná práca inšpirujú nielen mladé mysle, ale sú vzorom pre nás všetkých.

Kolektív MŠ Hviezdoslavov

• RODIČOVSKÝ PLES

• Milí rodičia a priatelia našej Materskej školy,

MŠ Vás srdečne pozýva na rodičovský ples, ktorý sa uskutoční 3.2.2024 o 19.00 v Kultúrnom dome Hviezdoslavov. Vstupné 40eur. Podrobné informácie nájdete v priloženej pozvánke.

Radi by sme Vás poprosili o pomoc pri zabezpečení plesovej tomboly, jej výťažok bude použitý na školské aktivity našej MŠ.

Vaše dary do tomboly poprosíme odovzdať na triedach pani učiteľkám do 26.1.2024.

Za Vašu pomoc, ochotu a spoluprácu vopred ďakujeme a tešíme sa na vás.

Predaj a rezervácie lístkov tel : 0911 477 123

• Rozvojový projekt „Čítame pre radosť“

• Materská škola Hviezdoslavov získala v projekte Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR

1000 EUR na rozvoj knižnice pre naše deti. Tešíme sa na nové knihy🥰🥰🥰🥰🥰🥰

• ĎAKUJEME!!! ❤❤❤

• ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Všetkým rodičom a deťom za príspevky: koláče, ozdoby, sviečky, iné.

Všetkým, čo prispeli a podporili nás. Podarilo sa nám vyzbierať 721,40 EUR.

Deťom kúpime prekvapenie pod stromček. ❤❤❤

Aby sme boli zdravší kúpime aj ozónový generátor na prečistenie priestorov.

Hlavným cieľom bolo naladiť sa na VIANOČNÚ ATMOSFÉRU. Veríme, že cieľ bol splnený a už nám ostáva len pomaličky odrátavať dni do VIANOC.

❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Deti pod stromček dostali :

Tehličky a 2x ozonový generátor pre dezinfekciu priestorov:

• MIKULÁŠ

• Znenazdajky prišiel ktosi veľký batoh stále nosí hneď si od nás čižmy prosí rýchlo do nich vloží čosi pýtame sa všetci kto si ? MIKULÁŠ

• Vianočné trhy 2023

• Pozývame Vás na VIANOČNÉ TRHY vo Hviezdoslavove, na trhoch bude aj naša MŠ predávať drobnosti vyrobené deťmi, učiteľkami a rodičmi. Výťažok z akcie sa použije na nákup zaujímavých edukačných pomôcok, ktorých nikdy nie je dosť. Prípadne iné prekvapenie pre deti....

• Od semienka k rastlinke

•

Od 25.04.2022 sme pre deti z každej triedy pripravili záhony, kde si spoločne vypestujeme rôzne druhy zeleniny. Deti sa snažíme viesť k pozitívnemu environmentálnemu cíteniu pomocou zážitkového učenia. Po úspešnej starostlivosti si môžu pochutnať na zdravej BIO zeleninke :)

PS: Ak máte doma nepotrebné rastliny, kvietky do interiéru aj exteriéru radi ich v MŠ privítame

• Materská škola Hviezdoslavov
      • Kmeňová budova: 0948 948 057 Prístavba: 0948 948 057 MŠ v CZŠ sv. Martina: 0948 792 744 Elokované pracovisko v ZŠ I. Illésházyho: 0915550727
      • Hviezdoslavov, Školská ulica 51/6 930 41 Hviezdoslavov Slovakia
      • Mgr. Jaroslava Slivková DiS. mob.: 0948 763 615 Konzultačné hodiny: Ut: 8:00-16:00 po telefonickom dohovore
      • ThLic. Marek Heczei, PhD. mob.: 0904 321 466 e-mail: Heczei@Hviezdoslavov.sk Konzultačné hodiny: Utorok od 15.00 – 17.00 hod. Streda od 15.00 – 17.00 hod. Štvrtok od 8.00 – 12.00 hod.
      • Hlavná ulica 8/10 930 41 Hviezdoslavov 031/562 50 35 (v úradných hodinách) obecny@hviezdoslavov.sk
      • Elokované pracovisko v ZŠ I. Illésházyho Eliášovce 1064 930 38 Nový Život